italodance.pl

Fora podstawowe => Muzyczne => Wątek zaczęty przez: Pablo82 01-11-2020 21:11:43Tytuł: Szukam tytułu piosenki eurodance rok prawdopodobnie 1993
Wiadomość wysłana przez: Pablo82 01-11-2020 21:11:43
Hejo. Szukam tytułu piosenki eurodance prawdopodobnie z 1993 roku śpiewa ją kobieta podobnie jak kobitka w utworze grupy Bluesystem - Only with you. Wiem że to za mało aby pomogło w odnalezieniu utworu lecz w tej poszukiwanej nucie pamiętam tylko słowa - e ee ee e... Jakoś tak...


Tytuł: Odp: Szukam tytułu piosenki eurodance rok prawdopodobnie 1993
Wiadomość wysłana przez: Darkou 02-11-2020 21:11:54
Witam,
łatwo nie będzie ale postaram się pomóc. Proszę spróbować odpowiedzieć na jak najwięcej z poniższych pytań i w miarę możliwości jak najdokładniej Pan potrafi.
1. Czy te urywki tekstu brzmią dokładnie, jak napisane, czy np. e-e-e-e lub eee-eee? Czy był to raczej refren? Czy część ta dominowała w utworze? Czy część ta była może wykrzykiwana?
2. Czy jest to utwór spokojny, czy szybki i/lub cięższy?
3. Czy jest to typowy Eurodance ze specyficzną linią basową? Czy może np. Euro house?
4. Czy główną melodię można porównać do jakiegoś dźwięku?
5. Czy oprócz wokalistki jest obecny głos męski?
6. Czy tekst utworu jest długi, czy raczej krótki? Ile ma zwrotek?
7. Czy rok 1993 to rok, w którym Pan po raz pierwszy usłyszał ten utwór. A może był on często grany np. w jakiejś stacji radiowej, co sugerowałoby, że został wydany w roku 1993?
8. Czy do utworu było jakieś video? Jeśli tak, to proszę o jakieś szczegóły?
9. Czy przypomina sobie Pan ewentualne instrumenty użyte w tym utworze? Np. fortepian?
10. Gdzie Pan usłyszał ten utwór? Stacja radiowa lub telewizyjna, czy na jakiejś imprezie?

Nie ukrywam, że mam już kilka utworów na myśli ale wolę poczekać na więcej informacji od Pana.


Tytuł: Odp: Szukam tytułu piosenki eurodance rok prawdopodobnie 1993
Wiadomość wysłana przez: Pablo82 03-11-2020 00:11:56
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Słowa kluczowe brzmią tak jak pisałem wcześniej czyli e ee ee e i były powtarzane dosyć często. Kobieta dosyć często wykrzykiwała te słowa. Utwór w stylu grupy 2 Unlimited
Pamiętam ten utwór który był wśród innych takich jak Ice MC Alexia - Thing about the way, Maxx - Get away. Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Szukam tytułu piosenki eurodance rok prawdopodobnie 1993
Wiadomość wysłana przez: Darkou 13-11-2020 21:11:40
To podsumujmy.
Szukamy utworu w stylu brzmiącym podobnie do produkcji grupy 2 Unlimited - czyli mocnijesze brzmienie - wydanego do około połowy lat 90-tych. Np. Ice MC - “Think about the way” został wydany dopiero w 1994 r. W poszukiwanym kawałku część tekstu zawiera powtarzane, najprawdopodobniej wykrzykiwane samogłoski “e” - choć uważam, że mogą to być inne samogłoski lub ich wariacje - a głos wokalistki jest podobny do głosu Tuti Kanty, który można usłyszeć w utworach grupy Blue system: “Only with you” oraz “Laila”.

Przykro mi ale niestety jeśli chodzi o moje propozycje, to żadna z nich nie odpowiada w pełni Pańskiemu opisowi. Jednak w związku z tym, że upłynęło trochę czasu od połowy lat 90-tych, to można nie pamiętać dokładnie tekstu, brzmienia utworu, czy roku, w którym go usłyszeliśmy. Dlatego przedstawiam poniżej wszystkie utwory, które przynajmniej w niewielkim stopniu są podobne do tego z Pańskiego opisu. Zaczynając w prawdzie od tych mniej prawdopodobnych z racji stylu Italo house ale za to tych, które skojarzyły mi się na początku jako pierwsze.
A są to bliskie memu sercu utwory grupy Black box, mającej niestety nieciekawą przeszłość, jeśli chodzi o prawa autorskie - fani tej grupy wiedzą, co mam na myśli.
Black box - “Ride on Time” (1989)
Black box - “I Don’t Know Anybody Else” (1989)
Black box - “Strike it up” (1991)
Ten ostatni jeśli chodzi o tekst praktycznie nie pasuje do opisu ale styl jest bardziej zbliżony do utworów grupy 2 Unlimited, więc nie zaszkodzi sprawdzić.

A teraz coś konkretniejszego - czyli spora nadzieja w utworach grupy Anticapella:
Anticapella - “Express Your Freedom” (1994)
Anticapella - “2v231”(1991)
Anticapella - “Everyday” (1991)
Sprawdzając powyższe kawałki może Pan jeszcze sobie posłuchać:
Bizarre Inc - “Playing With Knives" (1991)

Na zakończenie utwory, które podaję dla formalności i w celu wyczerpania listy, choć za bardzo odbiegają od Pańskiego opisu.
Fatima - “Dam Dam Dam (Is the Rhythm of Magic)” (1995)
Anon - “Amor de Noche” (1993)

To wszystko, co mi na chwilę obecną przychodzi do głowy. Byłoby super, gdyby któryś z tych utworów okazał się tym poszukiwanym przez Pana.