Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies do przechowywania identyfikatora sesji użytkownika. Dzięki temu plikowi będziesz zalogowany w serwisie przez cały czas przebywania w witrynie bądź do momentu wylogowania się. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - niemniej w takim przypadku nasz serwis nie będzie działał poprawnie.
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Jedź taniej... pociągiem!

 (Przeczytany 11772 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ferrix-406
Starszy Moderator
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/14
Wiadomości: 427« : 08-05-2012 19:05:05 »

Z doświadczenia wiem, że nie wszyscy wiedzą o tych promocjach, a myślę, że warto się z nimi zapoznać i skorzystać Mrugnięcie

I. Na weekendy (nieograniczona liczba przejazdów!)
1. Bilet Podróżnika (74 zł w klasie 2 lub 104 zł w klasie 1 i 2) - na pociągi TLK - tylko miejsca do siedzenia, od pt 19:00 do pn 6:00
2. Bilet Weekendowy (154 zł w klasie 2 lub 247 zł w klasie 1 i 2) - na TLK oraz Expresach (EIC i EC) - można dokupić Tanią Kuszetkę (33 zł), ważny od pt 19:00 do pn 6:00.
3a. Bilet Turystyczny w dwóch opcjach: za 79 zł ważny w poc. InterRegio i Regio Przewozów Regionalnych lub za 45 zł - tylko na Regio - ważne pt 18:00 do pn 6:00. Honorowany także w pociągach Arriva (kuj-pom), Kolei Dolnośląskich (KD), Śląskich (KŚ) oraz Wielkopolskich (KW).
3b. mini Bilet Turystyczny - działa jak Bilet Turystyczny, ale tylko na pociągi i autobusy Przewozów Regionalnych, nie jest honorowany u innych przewoźników - także w dwóch opcjach: za 69 w InterRegio i Regio oraz za 39 tylko na Regio
3c. Istnieje także opcja Bilet Turystyczny+Czechy ważny także na niektóre linie w Republice Czeskiej - ceny 89 / 55 zł.

Bilety są imienne i mają ograniczone możliwości zwrotu. Jeśli jest weekend dłuższy - czas ważności także ulega wydłużeniu, np.: od piątku przed Świętami Wielkanocnymi do wtorku po Wielkanocy (Uwaga! niektóre dni pomiędzy tzw. długimi weekendami jak np. 2 maja mogą nie być traktowane jako dni wolne od pracy).

II. Nie tylko na weekend (w pociągach spółki PKP InterCity)
1. Bilet Abonamentowy - czyli 7 przejazdów w cenie 5 (normalnych biletów) do wykorzystania w czasie 3 miesięcy - jeśli ktoś podróżuje na tej samej trasie. Dostępny tylko na pociągi TLK (także w wagonach sypialnych i kuszetkach za dopłatą). Bilet jest ważny w obydwie strony (np. Poznań-Warszawa-Poznań) i na okaziciela, czyli na jednym może jechać maksymalnie 7 osób (w tym 2 za darmo).
2. Bilet Rodzinny (jednorazowy) - z dzieckiem do lat 16, rodzice/opiekunowie (maks. 4 osoby) mają 32% zniżki.
3. Tania Kuszetka - bez pościeli, w większości pociągów nocnych TLK za 33 zł, sprzedawana z biletem na przejazd lub do okazanego biletu np. sieciowego, abonamentowego itp.
4. Oferta "Wcześniej" - 10% ulgi w porównaniu do standardowej ceny biletu jednorazowego, jeśli zostanie kupiony najpóźniej do 7 dni przed odjazdem lub 15% ulgi do 15 dni przed odjazdem.

III. Nie tylko na weekend (w pociągach Przewozów Regionalnych)
1a. Regio Karnet - 3 dowolnie wybrane dni podróżowania (nie muszą być po sobie) w ciągu 2 miesięcy za 129 zł ważny w InterRegio oraz Regio (osobowych), lub za 75 zł tylko w Regio. Honorowany także w pociągach Arriva (kuj-pom), Kolei Dolnośląskich (KD), Śląskich (KŚ) oraz Wielkopolskich (KW).
1b. mini Regio Karnet - działa jak Regio Karnet, ale tylko na pociągi i autobusy Przewozów Regionalnych, nie jest honorowany u innych przewoźników - także w dwóch opcjach: za 114 w InterRegio i Regio oraz za 65 tylko na Regio
2. Ty i raz, dwa, trzy - dla tych, którzy podróżują w tej samej relacji tym samym pociągiem. Pierwsza osoba płaci 100% lub korzysta ze swojej ulgi ustawowej (student, uczeń itp.), pozostałe (maksymalnie 3 osoby) mają ulgę 30%.
3. RegioKarta - imienna karta, która uprawnia do zniżki 30% na wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych oraz Kolei Dolnośląskich, Śląskich i Wielkopolskich oraz Arriva RP. Cennik: półroczna - 105 zł, roczna - 175 zł, roczna dla Seniorów (osób pow. 60 lat) - 59 zł, roczna dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny - 140 zł.

IV. W Kolejach Mazowieckich
1. Ulga KM-35 - ulga 35% dla osób do 26 lat lub powyżej 60 lat (w obu przypadkach wystarczy dowód)
2. Bilet 3-dniowy (55 zł) - nieograniczona liczba przejazdów, ważny przez 3 kolejne dni do godz. 24:00 trzeciego dnia. Ofertę można połączyć z ulgą KM-35.
3. Bilet dobowy (30 zł) - nieograniczona liczba przejazdów, ważny przez 24 godziny. Ofertę można połączyć z ulgą KM-35.
4. Abonamentowy KM - 12 przejazdów w cenie 10 w ciągu 2 miesięcy na danej trasie.
5. Bilet Rodzinny KM (jednorazowy) - z dzieckiem do lat 16, rodzice/opiekunowie (maks. 4 osoby) mają 35% zniżki.
6. "Tam i Powrót" - ulga 15% przy jednoczesnym zakupie biletów w obydwie strony (tylko dla osób nieposiadających uprawnień do innych ulg)

Przydatne informacje
1. W kl. 1 i 2 w pociągach Ekspresowych (Ex), Express InterCity (EIC), międzynarodowych EuroCity (EC) oraz w pociągach pospiesznych TLK jest obowiązkowa rezerwacja miejsc.
Obowiązek posiadania rezerwacji nie dotyczy posiadaczy Biletów Podróżnika i Weekendowych, choć można ją pobrać nieodpłatnie w punktach sprzedaży.
2. Miejsca w kuszetkach i sypialnych można wykupić najpóźniej do 2 godzin przed odjazdem ze stacji początkowej, np. w pociągu 83204 relacji Świnoujście (odj. 20:35) - Kraków tylko do godziny 18:35, nawet jeśli rezerwacja miałaby być od Szczecina (odj. 22:43). Po tym czasie rezerwację sprzedaje tylko konduktor wagonu sypialnego / kuszetki pod warunkiem dostępności miejsc.
3. Wszystkie oferty ważne w InterRegio (IR) są ważne również w RegioEkspresach (RE), także w kl. 1 oraz w InterRegio Busach (IRB).
4. Niektóre oferty Przewozów Regionalnych honorowane są także w pociągach: Arriva, Kolei Dolnośląskich (KD), Kolei Wielkopolskich (KW) i Kolei Śląskich (KŚ) - informacje na stronach www tych przewoźników.
5. Jeśli nie obowiązują żadne promocje na przejazdy - najlepiej wybierać połączenia obsługiwane tylko przez jednego przewoźnika (np. przez Przewozy Regionalne: Regio i InterRegio).
6. Wszystkie bilety krajowe można nabyć najwcześniej na 30 dni przed odjazdem pociągu, natomiast międzynarodowe na 60 dni przed odjazdem.

Uwaga! W celu uniknięcia ewentualnych nieprzyjemności proszę o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi ofert, które dostępne są na stronach przewoźników.
Na poniższych stronach znajdują się także informacje o innych ofertach specjalnych:

PKP InterCity: TLK, Express InterCity (EIC) i EuroCity (EC):
http://intercity.pl/pl/site/oferty-promocyjne/oferty-krajowe/
Przewozy Regionalne: Regio, InterRegio (IR), RegioEkspres (RE):
http://www.przewozyregionalne.pl/oferty/oferty-krajowe
Koleje Mazowieckie: http://www.mazowieckie.com.pl/oferty-dla-pasazera/

Strony internetowe innych przewoźników:
Arriva RP: http://www.arriva.pl/ (woj. kujawsko-pomorskie)
Koleje Dolnośląskie: http://www.kolejedolnoslaskie.eu/
Koleje Śląskie: http://kolejeslaskie.com/pl
Koleje Wielkopolskie: http://koleje-wielkopolskie.com.pl/
SKM w Trójmieście: http://www.skm.pkp.pl/
Warszawska Kolej Dojazdowa: http://www.wkd.com.pl/
Szybka Kolej Miejska w Warszawie: http://www.skm.warszawa.pl/ i http://www.ztm.waw.pl/ (obowiązują bilety na warszawską komunikację miejską)

Informacja o ruchu pociągów (opóźnieniach): http://infopasazer.intercity.pl/index.php
Wyszukiwarki połączeń: http://rozklad.sitkol.pl/bin/query.exe/pn? (SITKOL)
i http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn? (PKP TeleKom)


Przyjemnej podróży życzy Ferrix-406 Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: 15-07-2014 13:07:11 wysłane przez Ferrix-406 » Zapisane

Szumią jodły na góry szczycie.
Kocham disco ponad życie.
Śmiech
Ferrix-406
Starszy Moderator
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/14
Wiadomości: 427« Odpowiedz #1 : 25-03-2014 22:03:21 »

Specjalne promocje do kupienia tylko przez internet.
Przedsprzedaż wynosi 30 dni (jak w każdym przypadku biletów krajów krajowych). Przed zakupem konieczna jest rejestracja użytkownika na danej stronie. Po zakupie należy bilet wydrukować. Uwaga! W przypadku natychmiastowego braku zapłaty bilet może nie zostać "zakupiony". Proszę o zapoznanie się ze szczegółowymi warunkami ofert.


1. "SuperBilet" na pociągi InterRegio (spółka Przewozy Regionalne)
Ceny tych biletów zaczynają się od 1 zł, w pozostałych pulach cenowych wynoszą 9 zł, 19 zł, 29 zł i 39 zł. Posiadacze ulg mają prawo do zakupu biletu ze zniżką. Ceny zależą m.in. od daty podróży, relacji wybranego pociągu i terminu zakupu biletu.
Zakup jest możliwy przez stronę: http://www.przewozyregionalne.pl/super-bilet-0

Warunki taryfowe oferty: http://www.przewozyregionalne.pl/sites/default/files/pliki/13915/warunki-taryfowe-super-bilet-od-1-01-14.pdf


2. "Weekendowa Biletomania" na pociągi spółki PKP InterCity
Cena biletu na pociąg TLK wynosi 29 zł, a na pociąg EIC (Ekspress InterCity) wynosi 49 zł. W tym przypadku nie obowiązują bilety ulgowe. Bilety można kupić na dowolny termin, jednak zakup możliwy jest tylko w soboty i niedziele (w godz. 1:00 - 23:30) najwcześniej na 7 dni przed wyjazdem.
Szczegóły na stronie: http://intercity.pl/pl/site/oferty-promocyjne/oferty-krajowe/weekendowa-biletomania.html

Warunki taryfowe oferty:
http://intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Krajowe/Warunki%20taryfowe%20oferty%20Weekendowa%20biletomania.pdf

« Ostatnia zmiana: 15-07-2014 13:07:13 wysłane przez Ferrix-406 » Zapisane

Szumią jodły na góry szczycie.
Kocham disco ponad życie.
Śmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Użytkownicy Online
Zalogowanych 0 użytkowników
Kolejka Zamówień