Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies do przechowywania identyfikatora sesji użytkownika. Dzięki temu plikowi będziesz zalogowany w serwisie przez cały czas przebywania w witrynie bądź do momentu wylogowania się. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - niemniej w takim przypadku nasz serwis nie będzie działał poprawnie.
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Nazwy zespołów...

 (Przeczytany 27158 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« : 05-11-2013 22:11:43 »

Wszyscy kochamy muzykę dekady lat 80-tych, ale jak się czyta nazwy artystów wykonujących te wspaniałe utwory to nie jednemu z nas towarzyszy zapewne uśmiech lub zdziwienie  Śmiech ...

Jakie są wsze ulubione nazwy zespołów/wykonawców italo/euro disco itd?

Ja dla zachęty podam 3 przykładowe które mi się podobają:

1. Time Bandits
2. Pseudo Echo
3. Johnny Hates Jazz

Pozdrawiam  Papa

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #1 : 09-11-2013 10:11:49 »

Widzę, że nie chcecie się bawić  Smutek ....

Zapisane
dmc

Offline Offline

Debiut: 2012/01/15
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : 09-11-2013 11:11:24 »

powiem tylko / albo napiszę  Milczenie / Kraftwerk to tak na teraz o tej godzinie i porze mam pomysła ale zainteresowania muzyczne moje są szerokie ....... cdn .

Zapisane
Mayonez

Offline Offline

Debiut: 2012/01/14
Wiadomości: 201


Czas mierzony w kilometrach ....


« Odpowiedz #3 : 09-11-2013 12:11:39 »

Widzę, że nie chcecie się bawić  Smutek ....

Spokojnie , zbieram materiał na wykład ....

Zapisane

Terra Titanic
Mayonez

Offline Offline

Debiut: 2012/01/14
Wiadomości: 201


Czas mierzony w kilometrach ....


« Odpowiedz #4 : 09-11-2013 17:11:02 »

Profesor EL_Mosquito zadał takie pytanie - Jakie są wasze ulubione nazwy zespołów/wykonawców italo/euro disco itd?
Chyba zabrakło dopisku - Dlaczego ? Why ? itp ..
Bo czy można analizować coś bez jakiś odnośników ?
Np. Dlaczego -Sławomir Łosowski nazwał swoja grupę -Kombi ?
Nazwa śmieszna , banalna , fajna ale czemu ? Bo kojarzy nam się z modelem auta osobowego ?
Przytoczę pewien zapis z internetu - Italo disco – gatunek muzyczny popularny w latach 80. Zazwyczaj wykonywany przez Włochów, którzy jednak chyba wstydzili się swojego włoskiego pochodzenia lub nie chcieli splamić honoru ojczyzny i przybierali niewłoskie pseudonimy (Eddy Huntington, Den Harrow, Lee Marrow, Ken Laszlo). W przypadku grup popularnością cieszyły się czteroliterowe, dwusylabowe nazwy – by zmylić odbiorcę i podszyć się pod jakiś bardziej popularny zespół – i tak mieliśmy zespoły Koto, Rofo, Tato (nie mylić z Tatu ani Toto!)

No ale mieliśmy się bawić , więc moje skromne propozycje
Savage -- czyli - brutalny , dziki , okrutny ,bestialski itp,Wybaczcie ale ta dziecięca buzka wiecznie uśmiechniętego włocha pasuje do SAVAGE ?

Co maja wspólnego z Chinami panowie  Ulrich Werdin, Werner Littau  z zespołu Dresden China ??

Dlaczego Axel Breitung nazwał swoje trio -Milczący Krąg - jeśli jego perkusistę i jego charakterystyczne brzmienie utworów można wyczuć z 5 km ??.

Bawimy się dalej .... ?

« Ostatnia zmiana: 09-11-2013 19:11:45 wysłane przez Mayonez » Zapisane

Terra Titanic
albert74

Offline Offline

Debiut: 2012/01/15
Wiadomości: 155



« Odpowiedz #5 : 10-11-2013 11:11:19 »

Może trochę odbiegnę od tematu..El_Mosquito napisał że czytając nazwy wykonawców to czasami towarzyszy nam uśmiech..gdy wiele lat temu po raz pierwszy zetknąłem się z tym wykonawcą to też się uśmiechnąłem...czytając nazwę tego wykonawcy w naszym języku ma się tylko jedno skojarzenie.. Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=y63H8-ZilUY

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #6 : 10-11-2013 14:11:30 »

Dziękuję za odzew  Mrugnięcie
Po pierwsze chciałbym sprostować iż żaden ze mnie profesor, ot ledwie niegodny uczeń np Hazego czy też Dj-a Backa Mrugnięcie Ale dziękuję Ci Mayo za tą kurtuazję  Przytulenie

Raczej chodziło mi o śmieszne, oryginalne, nietypowe nazwy zespołów i artystów lat 80-tych  Śmiech


Chyba zabrakło dopisku - Dlaczego ? Why ? itp ..
 ..........

Bawimy się dalej .... ?

Bardzo dobre uzupełnienie Mayonez, thx  Uśmiech
I oczywiście, że się bawimy - taki mi cel przyświecał wymyślając ten wątek Mrugnięcie

Pozdrawaim Uśmiech

Zapisane
Mayonez

Offline Offline

Debiut: 2012/01/14
Wiadomości: 201


Czas mierzony w kilometrach ....


« Odpowiedz #7 : 10-11-2013 15:11:27 »

Kolejna skromna propozycja
FOKEWULF -190
skojarzenia z jednosilnikowym niemieckim samolotem z czasów drugiej wojny światowej
Gil De La Paz - w wolnym ( moim ) tłumaczeniu Gil po pas  Z języczkiem

a tak na marginesie to cudny utwór hi - nrg  -http://www.youtube.com/watch?v=HF4BSLlec_M
Pozdrawiam M .


Zapisane

Terra Titanic
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #8 : 11-11-2013 12:11:39 »

Zazwyczaj wykonywany przez Włochów, którzy jednak chyba wstydzili się swojego włoskiego pochodzenia lub nie chcieli splamić honoru ojczyzny i przybierali niewłoskie pseudonimy (Eddy Huntington, Den Harrow, Lee Marrow, Ken Laszlo).

Świetny przykład prof.Mayonez  Uśmiech
A swoją drogą - Ken Laszlo (właśc. Gianni Coraini, rocznik mojego ojca Śmiech ), czy ktoś wie dlaczego Laszlo? Bo dla mnie to typowo węgierskie nazwisko, poza tym Ken to chyba od tego amanta Barbie Język

Pozdrawiam Uśmiech

Zapisane
Mayonez

Offline Offline

Debiut: 2012/01/14
Wiadomości: 201


Czas mierzony w kilometrach ....


« Odpowiedz #9 : 11-11-2013 13:11:57 »

Trochę odbiegnę od tematu i zatrzymam się na chwilę na Ken Laszlo . Nie ma czystej i jednoznacznej odpowiedzi czemu przyjął pseudonim artystyczny Laszlo , miał też wiele innych .
Daję sobie obciąć kilka palców u nogi że 90% z nas w latach młodości było pewnych że ten artysta to Węgier spod Balatonu .Nie było internetu, nie było Discogs, były tylko wyblakłe kserokopie okładek na kasetach no i czarne placki .
A może słuchacze rozwiążą kolejną zagadkę ??

« Ostatnia zmiana: 11-11-2013 13:11:28 wysłane przez Mayonez » Zapisane

Terra Titanic
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #10 : 20-11-2013 09:11:32 »

Witam Uśmiech To ja moze tez wymienie swoich faworytow lat 80?... Euro Disco - Modern Talking (Thomas Anders ma jak nikt na swiecie glos a w parze z lekka chrypka Dierera Bohlena -to juz miod na moje uszy, Joy wydawal mi sie zespolem egzotycznym- rzadko spotykanym podobnie jak Thomas Anders. Italo Disco- Mike Marren (jak cos tu pomylilam Italo z Euro to z gory przepraszam), bo takie fajnie i ciekawe mial odglosy w utworach, Michael Beford ma slodki wokal.
Savage glownie pokochalam RADIO, a za tym przebojem inne. Silver Puzzoli, Silent Ciccrle, Gang Squash, Gazebo, Grant Miller, Matia Bazar Ti Sento, The Twins, Classix Nouveaux- The Heart From Start, Nevo, Never, Never, Comes, Paul Rein- Show Me Tonight, Baltimora, Euro Disco- Falco dlatego, ze to byl pierwszy raper w historii muzyki. Mrugnięcie Tak mia sie wydawalo oczywiscie. Italo Disco? Fantasy- Hes Number One, Sandy Wilson, Criss, Shakin Stevens byl i jest lepszy od Elvisa Presleya. Fabio Vanni tutaj przypomne jego przeboj z Sanremo 84. Wtedy Romina Pawer i Albano Felicida zdobyli 1 miejsce, a on 2 miejsce. Wiem, ze w angielskiej wersji wykonawal ja tez Steve Allen, ale wloska pozostala dla mnie zawsze najpiekniejsza.  Wlasnie dlatego, ze w jezyku wloskim, bardzo melodyjnym i uwazam, ze Wloscy wykonawcy nie mieli czego sie wstydzic odnosnie swego pochodzenia. Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=SWz7-NT0k78

Papatrzcie  i posluchajcie- czy to nie bylo slodkie? Bardzo przykro bylo mi, ze Fabio Vanni przegral z Romina Power i Albano. POzdrawiam serdecznie.Uśmiech

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #11 : 20-11-2013 15:11:14 »

Dzięki  ♥Niezapominajko♥ za twój wpis, ale:

1) chodziło mi raczej o nietypowe, śmieszne nazwy wykonawców, które Wam zapadły w pamięci i przypadły do gustu Śmiech
2) Shakin' Stevens to nie italo disco ;P

Piękna ta włoska wersja hitu Steve'a Allena i nasuwa się pytanie:
kto wykonywał oryginał? Steve czy Fabio Vanni? Innymi słowy: co było pierwsze? kura czy jajko? Język

Pozdrawiam Uśmiech

Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #12 : 20-11-2013 21:11:28 »

Oj nie wiem, ktory pierwszy wykonywal ta sama piosenke Fabio Vanni czy Steve Allen. Moge jedynie napisac, ze pierwszego mialam przyjemnosc uslyszec i zobaczyc Fabio Vanni. A skoro chodzi o zabawne nazwy wykonawcow. To z pewnoscia Lou Sern. Nie wiem co to znaczy??? Z sarna sie kojarzy.Mrugnięcie

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #13 : 21-11-2013 13:11:25 »

Właśnie się dowiedziałem, że Lou Sern to...Tom Hooker czyli Thomas Beecher Hooker, amerykański wokalista urodzony w stanie Connecticut 18 listopada 1957 roku ( w poniedziałek skończył 56 lat! )  O ja cię!
Człowiek całe życie się czegoś uczy  Śmiech

Pozdrawiam  Papa

Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #14 : 21-11-2013 13:11:00 »

Tom Hooker a ja o tym wiedzialam, ze to Lou Sern. Dowiedzialam sie tez przypadkowo, ze wszystkie przeboje Dena Harrow spiewal Tom Hooker a nie Den Harrow- dla mnie to byl szok! Z tego forum sie dowiedzialam. Pozdrawiam.Uśmiech

Zapisane
albert74

Offline Offline

Debiut: 2012/01/15
Wiadomości: 155



« Odpowiedz #15 : 21-11-2013 19:11:41 »

Ktoś taki jak Den Harrow nigdy nie istniał..był to projekt muzyczny stworzony przez panów Turatti i Chieregato. Na scenie i w teledyskach pokazywał się model M.S.Zandri a wokalnie w tym projekcie udzielało się nawet kilku wokalistów ale głównie T.Hooker.
Sama nazwa Den Harrow to gra słów od włoskiego słowa -denaro- co znaczy po prostu pieniądz.. Mrugnięcie

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #16 : 22-11-2013 01:11:50 »

albert74 :
chylę głowę przed twoją wiedzą muzyczną!
ja niestety zawsze wolałem słuchać niż pogłębiać wiedzę na temat tego co słyszę Zawstydzony...

Dobranoc wszystkim  Papa

Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #17 : 22-11-2013 10:11:03 »

Swoja droga szkoda, ze Tom Hooker czy Lou Sern jak mu tam bylo  nie nagral wiecej takich piosenek jaka jest SWEET BOY. To najlepsza piosenka w jego wykonaniu. Den Harrow czyli w przetlumaczeniu  charowal na pieniadz..Mrugnięcie Pozdrawiam serdecznie.

Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #18 : 22-11-2013 10:11:29 »

Dla mnie zabawnie nazywa sie Tobias Bernstrup. Turlanie się ze śmiechu Kojarzy sie z grabarzem. Taki Tobiasz Trup.Mrugnięcie No i super spiewa.

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #19 : 22-11-2013 11:11:10 »

♥Niezapominajko♥ , a nie Swiss Boy (szwajcarski chłopiec)?
No chyba, że to celowe przekręcenie Mrugnięcie
A Tobias Bernstrup kojarzy mi się ze...strupem  Turlanie się ze śmiechu

Pzdr  Papa

Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Użytkownicy Online
Zalogowanych 2 użytkowników