Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies do przechowywania identyfikatora sesji użytkownika. Dzięki temu plikowi będziesz zalogowany w serwisie przez cały czas przebywania w witrynie bądź do momentu wylogowania się. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - niemniej w takim przypadku nasz serwis nie będzie działał poprawnie.
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Płyty CD to przeżytek??

 (Przeczytany 16620 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« : 30-11-2013 14:11:29 »

Dziś przeczytałem ciekawy artykuł:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-plyt-CD-poszly-w-gore-3001880.html?utm_source=gg&utm_medium=main

Wg mnie to jest mocny argument dla miłośników mp3-ek...
Piractwo piractwem, a portfel portfelem zwłaszcza w dzisiejszej Polsce...

« Ostatnia zmiana: 30-11-2013 14:11:45 wysłane przez El_Mosquito » Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #1 : 30-11-2013 14:11:14 »

Mam troche tych plyt CD , ale szczerze to one sa slabszym nosnikiem muzyki od kaset magnetofonowych. Owszem odbior w odsluchu jest znacznie lepszy, ale taka plyta to delikacizna. Delikatniejsza np. od dotykowego smarfona. Wydaje mi sie,ze mp3 bardzo dlugo nic nie przebije w technice. Osobiscie rowniez wole mp3, bo to mozna znalezc na internecie, sciagnac. Przeniesc na karte pamieci do magnetofonu albo do tel. kom. Wiem, ze to jest odbierane za piractwo, ale plyty CD ze wzgledu na swoja bardzo latwa zniszczalnosc czesto sa za drogie. Kasety magnetofonowe byly bardziej trwalsze. Rozumiem, ze sa osoby, ktore wola plyty winyliowe i CD, kasety magnetofonowe a ja wole mp3. Bardzo mobilne w zasiegu. Na karcie pamieci znacznie wiecej sie zmiesci jak jest bardzo duza pojemnosc. Nie ma obaw, ze wciagnie tasme magnetofonowa, skreci czy urwie w srodku magnetofonu. Bardzo doceniam ten postep w przyszlosc.Uśmiech

Zapisane
albert74

Offline Offline

Debiut: 2012/01/15
Wiadomości: 155



« Odpowiedz #2 : 30-11-2013 20:11:17 »

Zapewne każdy z nas ma sporo muzyki w formacie mp3..takie czasy..tym bardziej że wiele poszukiwanych utworów łatwiej znalezć w sieci niż na CD lub winylu ale i tak lubię powiększać swoją płytową kolekcję i mogę się założyć że wielu z nas poszukuje wielu nagrań na winylu lub CD.
Czasy stawiają wymagania..nowych technologii nie da się powstrzymać ale czy nie jest fajnie popatrzeć na zgromadzone płyty i po chwili zastanowienia wybrać tą której akurat chce się posłuchać..a może lepiej włożyć np.USB i niech sobie tam leci te kilkaset nagrań.. Mrugnięcie

Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #3 : 30-11-2013 21:11:39 »

A to jest w tym wszystkim najgorsze, ze taka muzyka jaka kocham najbardziej i tam gdzie poszukuje prawdziwie niesamowitych i niespotykanych perelek lat 80-tych Italo Disco tak naprawde nie ma w pierwszym lepszym sklepie muzycznym na plytach CD. Owszem sa, ale tylko te oklepane, standardowe. A w internecie wszystko jest, choc by z piekla rodem wykopane, ale jest i to jeszcze nie takie kawalki mnie zaskakuja. I w tym jest caly urok w mp3.Mrugnięcie

Zapisane
Corba B

Offline Offline

Debiut: 2012/11/21
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #4 : 02-12-2013 22:12:03 »

Czytam Wasze wpisy i nie rozumiem, o co Wam chodzi. Przecież mp3 to format, który powinien wyginąć wraz z pojawieniem się nośników o dużej pojemności. Jak można gloryfikować mp3, skoro format np. wave jest w stanie zapewnić nieskazitelną jakość dźwięku. Przemawia przeze mnie "zboczenie zawodowe" (jestem realizatorem dźwięku), ale też poczucie estetyki słuchania, której mp3 niestety nie daje (zniekształcenia).

P.S. Muzyki się nie ściąga, tylko kupuje.

Zapisane

Space Synth rules...
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #5 : 03-12-2013 09:12:00 »

Corbo B- ja Cie rozumiem co masz na mysli, ale pliki mp3 z muzyka dobrze, ze istnieja. Piszesz, ze powinny wyginac. Wiem co masz na mysli, ze duzo osob je kopiuje na plyty CD z komputera i sprzedaje jako pirackie. Ja tez tego nie pochwalam, ale uwierz mi sa sytuacje i przypadki, w ktoirych chcialo by sie miec cala DISKOGRAFIE lat 80 albo nawet ulubionego wykonawcy, zespolu- i niestety nie jest sie w stanie wyjsc z domu i pojsc lub pojechac do sklepu muzycznego zeby to co sie lubi kupic. Wiem istnieje KDC gdzie wypelnia sie kupon na to co sie chce i wysyla. LIstonosz przynosi paczke, placi sie przy odbiorze i jest  fajnie. Takie kupowanie i gromadzenie kosztuje tez niemalo. Mp3 pliki sa dobre dla osob uziemionych np. dla niepelnosprawnych ruchowo, ktore chca byc niezalezne od nikogo i pragna miec tylko dla siebie cos z tej muzyki. Nie jestem jak Ty specjalistka, w ktorym nosniku muzyki jest lepszy odsluch i tutaj nie bede sie z nikim o to spierac, ale ja tylko wypowiadam sie pod wzgledem praktycznosci. Nic wiecej. Dziekuje za uwage i pozdrawiam z calym szacunkiem.Uśmiech P.S. A tak nawiasem w kazdym nosniku muzyki jakis plus i minus sie znajdzie???Mrugnięcie

Zapisane
albert74

Offline Offline

Debiut: 2012/01/15
Wiadomości: 155



« Odpowiedz #6 : 03-12-2013 20:12:49 »

Corba B..żadne "zboczenie zawodowe"  Mrugnięcie Myślę że chyba każdy to rozumie że Ty "robiący w dzwięku" jesteś szczególnie wyczulony na wszelkie niedoskonałości z nim związane..
Ja również nie jestem entuzjastą mp3 ale przyznaję że mam trochę muzyki w tym formacie z resztą jak prawie każdy.. Mrugnięcie  Natomiast z ostatniego postu Niezapominajki dowiedziałem się że mp3 szczególnie dobre jest dla ludzi niepełnosprawnych...ciekawe.. Zamyślony

Zapisane
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #7 : 03-12-2013 21:12:00 »

Corba B..żadne "zboczenie zawodowe"  Mrugnięcie Myślę że chyba każdy to rozumie że Ty "robiący w dzwięku" jesteś szczególnie wyczulony na wszelkie niedoskonałości z nim związane..
Ja również nie jestem entuzjastą mp3 ale przyznaję że mam trochę muzyki w tym formacie z resztą jak prawie każdy.. Mrugnięcie  Natomiast z ostatniego postu Niezapominajki dowiedziałem się że mp3 szczególnie dobre jest dla ludzi niepełnosprawnych...ciekawe.. Zamyślony


To tylko takie moje skromne spostrzezenie na temat plikow mp3 i w ogole internetu jaki jest prawdziwym dobrodziejstwem dla osob niepelnosprawnych ruchowo. Uśmiech Pozdrawiam.

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #8 : 03-12-2013 21:12:08 »

Na początku wyjaśnienia w stronę Corba B :
Zakładając ten wątek nie miałem na celu gloryfikację mp3 lecz wywołanie dyskusji na temat przyszłości płyt CD...
Szanuję twoją wiedzę zawodową, lecz nie zgodzę się z tym iż mp3-ki zniekształcają muzykę.

@: ♥Niezapominajka♥ :
Znam osobę z porażeniem mózgowym, która pasjonuje się muzyką italo/euro disco i posiada ładną płytotekę... Mrugnięcie

Ale jak już mowa o mp3-ach to przytoczę tylko mocny argument dla sensowności ich posiadania:
Bardzo podoba się komuś jeden tylko kawałek danego artysty... w takim razie ma kupować całą płytkę???
Jak chcę zjeść jabłko to muszę wyrywać drzewo z korzeniami?? Język

Zapisane
Mariola
Administrator
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/09
Wiadomości: 417



« Odpowiedz #9 : 03-12-2013 22:12:57 »

Jeśli chodzi o mnie, to żadne mp3 nie zastąpi jakości brzemienia jaki daje nośnik typu płyta winylowa, płyta CD czy plik wave. Mp3 to w pewnym sensie wygoda, oszczędność miejsca a co za tym idzie, obniżenie jakości. Sama korzystam z plików mp3, które pozyskuje z oryginalnych nośników (płyty CD, winyle)w większości stojących na półkach u mnie w domu.

Pozdrawiam - Mariola


 

Zapisane

Ucha nadstawiam, słyszę jak gra - muzyka we mnie, w muzyce ja : )
Corba B

Offline Offline

Debiut: 2012/11/21
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #10 : 03-12-2013 23:12:06 »

nie zgodzę się z tym iż mp3-ki zniekształcają muzykę.

Udowodnij mi, że nie mam racji. Pokaż mi, że stratny format jakim jest mp3 , zachowuje idealną jakość dźwięku i doskonale radzi sobie z widmem częstotliwości zbliżonym do szumu.

Zapisane

Space Synth rules...
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #11 : 04-12-2013 08:12:31 »

Wydaje mi sie, ze Corba B ma cos w  tym racji, bo biorac pod uwage pliki mp3 to bardzo czesto trafia sie na jedno nagranie, ktore odtwarza sie glosniej a drugie ciszej. Nie wiem dlaczego tak jest? Przekonalam sie o tym na 100%. Najpierw posiadajac muzyke w plikach w telefonie Nokia Classic 6303, w ktorej wszystkie piosenki sluchalo sie z karty pamieci w tym samym tonie glosnosci, ale  jak przerzucilam ta sama karte pamieci z Nokii 6303 Classic na smarfona Sony Xpreria Miro o to juz dalo sie zauwazyc sluchajac, ze jedne utwory graja ciszej inne glosniej. Zreszta sluchajac na winapie z komputera jest podobnie bardzo czesto. W kupczych plytach CD tego nie ma.
Co do wypowiedzi  El_Mosquito - to dobrze, ze znasz taka osobe po Dzieciecym Porazeniu Mozgowym, ktora jest szczesliwym posiadaczem calej plytoteki Italo Disco, ale to z pewnoscia sa pojedyncze przypadki. Pozdrawiam serdecznie.

Zapisane
El_Mosquito
Koordynator Listy Przebojów EuroDance Charts
*****
Offline Offline

Debiut: 2012/01/23
Wiadomości: 364



« Odpowiedz #12 : 04-12-2013 11:12:10 »

Udowodnij mi, że nie mam racji. Pokaż mi, że stratny format jakim jest mp3 , zachowuje idealną jakość dźwięku i doskonale radzi sobie z widmem częstotliwości zbliżonym do szumu.

Spokojnie... Nie znam się na tym tak jak Ty, piszę tylko z własnych doświadczeń...


Pzdr

Zapisane
Corba B

Offline Offline

Debiut: 2012/11/21
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #13 : 04-12-2013 18:12:20 »

Niezapominajko, jeśli chodzi o nierówną głośność utworów może to wynikać z faktu, że przeszły one przez amatorskie ręce, zanim trafiły do sieci. Nie jest to kwestia formatu mp3, czy też innego. Jest to kolejny powód dla którego nie warto ściągać plików z pirackich portali. Może to być również kwestia różnego masteringu, lub jego braku. Na płytach zakupionych legalnie ten problem nie występuje, ponieważ fachowcy starają się o jednakową głośność utworów, według pewnego standardu.

El_Mosquito, wierz mi. Żaden skompresowany format nie zagra tak, jak formaty o pełnym wymiarze, czyli PCM Wave (Microsoft) lub AIFF (Apple MacIntosh). Po prostu skompresowane formaty źle przetwarzają najwyższe tony, przy górnej granicy pasma. Możesz zrobić sobie test porównawczy. Wybierz znany Ci utwór, bogaty w dużą dynamikę wysokich tonów i zapisz go w mp3 oraz w wave. Oczywiście utwór musi być z płyty CD, oczywiście nie pirackiej. I wtedy porównaj, jak oba grają. Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: 04-12-2013 20:12:00 wysłane przez Corba B » Zapisane

Space Synth rules...
♥Niezapominajka♥

Offline Offline

Debiut: 2012/06/03
Wiadomości: 215



« Odpowiedz #14 : 05-12-2013 09:12:29 »

Niezapominajko, jeśli chodzi o nierówną głośność utworów może to wynikać z faktu, że przeszły one przez amatorskie ręce, zanim trafiły do sieci. Nie jest to kwestia formatu mp3, czy też innego. Jest to kolejny powód dla którego nie warto ściągać plików z pirackich portali. Może to być również kwestia różnego masteringu, lub jego braku. Na płytach zakupionych legalnie ten problem nie występuje, ponieważ fachowcy starają się o jednakową głośność utworów, według pewnego standardu.

El_Mosquito, wierz mi. Żaden skompresowany format nie zagra tak, jak formaty o pełnym wymiarze, czyli PCM Wave (Microsoft) lub AIFF (Apple MacIntosh). Po prostu skompresowane formaty źle przetwarzają najwyższe tony, przy górnej granicy pasma. Możesz zrobić sobie test porównawczy. Wybierz znany Ci utwór, bogaty w dużą dynamikę wysokich tonów i zapisz go w mp3 oraz w wave. Oczywiście utwór musi być z płyty CD, oczywiście nie pirackiej. I wtedy porównaj, jak oba grają. Mrugnięcie

W takim razie CorboB czy mam rozumiec, ze ci co przetwarzaja z plty CD albo mp3 na CD pirackie po prostu nie potrafia fachowo wykonac odpowiednio tej pracy albo im sie zwyczajnie nie chce? Leca na typowa latwizne? Kiedys mialam kasete TOP ONE, ale bylo napisane na oklatce TOP MIX. Jakosc sluchania okropna szumy raz glosniej raz ciszej i to tak w kazdym utworze. Po jakims czasie dowiedzialam sie, ze to piracka kaseta magnetofonowa. Sama jej nie kupowalam. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz. Uśmiech

Zapisane
Corba B

Offline Offline

Debiut: 2012/11/21
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #15 : 05-12-2013 17:12:50 »

ci co przetwarzaja z plty CD albo mp3 na CD pirackie po prostu nie potrafia fachowo wykonac odpowiednio tej pracy albo im sie zwyczajnie nie chce? Leca na typowa latwizne?

Tu chodzi o pieniądze, a nie o jakość. Ma być dużo, szybko, itp...

Zapisane

Space Synth rules...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Użytkownicy Online
Zalogowanych 1 użytkownik